Fleo

IZOSTONES NEDİR?

İzostones arzu edilen her ortamda rahatlıkla kullanılabilen çimento ve polyester esaslı duvar kaplama malzemeleridir.Sahip olduğu özel üretim teknoloji sayesinde eskitilmiş duvar, tuğla, taş, mermer, ahşap gibi efektleri çok gerçekçi bir şekilde oluşturabilmektedir.

Doğal malzemelere alternatif olarak geliştirilmekte olan izostones, sağladığı uygulama kolaylıkları ve hareketli dokusuyla döşendiği cepheye nitelik kazandırmaktadır. Ürünler, iç ve dış cephelerde kullanıma uygun olup, su, nem ve güneş ışınlarına dayanıklıdır.

 

UYGULAMALAR

 

NEDEN IZOSTONES?

  • İzostones'in doğal taş kullanımında karşılaşılan renk uyumu, kesim problemleri gibi sorunları yoktur.
  • İzostones doğal malzemelere oranla ekonomiktir, montajı çok daha kolay, hızlı ve temizdir.
  • İzostones benzer ürünlere oranla hava koşullarına karşı çok daha yüksek dayanıklılığa sahiptir.
  • İzostones'in montajı sahip olduğu hazır parçaları ile köşe dönüş, kolon gibi bölümlerde bir sorun olmaktan çıkmıştır.
  • İzostones'in montajı için gerekli her malzeme yine kendi firması tarafından üretildiğinden, asla uyumsuzluk sorunu yaşanmaz.

 

IZOSTONES NASIL UYGULANIR

 

Panellerimiz mekanik olarak dübel kullanarak sabitlenebildiği gibi; izostone kimyasal yapıştırıcısı kullanılarak da yapıştırılabilir. Kimyasal yapıştırıcı ile döşeme yapıldığında yine de dübel ile desteklenmesi tavsiye edilir.

Ölçü almak için metre, kesim yerlerinin işaretlenmesinde kullanılmak üzere yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir profil, kurşun kalem, eldiven, pense, çekiç, maket bıçağı, tornovida (tercihen şarjlı), elektrikli kesme makinası, koruyucu gözlük, matkap ve dübeller mekanik döşeme için gerekli olan malzemelerdir.

Ölçü alındıktan sonra kesilmesi gereken yerler cetvel ve kalem yardımıyla işaretlenir. Elektrikli mermer kesici ile panel işaretlenen yerlerden kesilir.

Uygulamanın yapılacağı yüzeyde köşe mevcut ise öncelikli köşe panel yerleştirilmelidir. Sabitleme için üzerindeki derz aralıklarına matkap ile delik açılır. Dübel deliğe yerleştirilir ve tornovida ile sıkılarak sabitleme işlemi yapılır. Bir panelin yerleştirilmesi için yeterince dübel kullanılmalıdır.

Düz paneller de köşe ek parçasına ek yerleri karşılık gelecek şekilde yerleştirilerek aynı şekilde sabitlenir.